Choď na obsah Choď na menu

Od kokosov na snehu k medailám z majstrovstiev sveta

Keď v roku 2010 došlo k šokujúcemu rozkolu v medzinárodnom nohejbale v štýle studenej vojny a Slovenská nohejbalová asociácia (SNA) sa pripojila k bojkotu IX. MS FIFTA mužov i VI. MS FIFTA žien a juniorov v Istanbule zo strany niektorých krajín (na čele s Českom), Slovensko na pozíciách najúspešnejšej krajiny majstrovstiev sveta a Európy FIFTA v celej footballtennisovej histórii (od roku 1987) zostalo bez šampionátu.

Tento stav trval iba rok, pretože na podujatí s názvom 3rd Club d`Or Day 2011 na pôde Olympijského múzea vo švajčiarskom Lausanne a s jednomyseľnou podporou účastníkov následného Kongresu FIFTA 2011 v maďarskom Harkány došlo k znovuzačleneniu Slovenska do FIFTA prostredníctvom Slovenskej únie nohejbalu*SUN*Footballtennis Slovakia.

Vďaka uvedeným skutočnostiam sa slovenskí reprezentanti už v roku 2011 mohli zúčastniť turnaja FIFTA Pro Tour v rumunskej Salonte, I. Univerzitných hier FIFTA v Nikózii na Severnom Cypre a najmä X. Majstrovstiev Európy FIFTA mužov v tom istom dejisku. Keďže SNA použila proti slovenským víťazom I. Univerzitných hier FIFTA deštruktívne hrozby trestami, Slovensko na mužských ME FIFTA 2011 reprezentovali - žiaci Základnej školy Kecerovce (členovia KZOaŠK Miláno 2007 Nohejbal*Footballtennis Košice)...

Kto mohol vtedy čo i len tušiť, že nohejbalový príbeh "slovenských kokosov na cyperskom snehu" sa v plnom súlade so základnými myšlienkami a princípmi Olympijskej charty už o tri roky neskôr zmení na športové súboje o najcennejšie kovy z majstrovstiev sveta?