Choď na obsah Choď na menu
 


Každodenný rituál a maratón zápasov

Každodenný rituál namáhavého štvordňového maratónu zápasov od rána do večera sa začal pre všetkých účastníkov svetového šampionátu FIFTA v pondelok 20. októbra 2014. O pol ôsmej raňajky, o ôsmej nástup do autobusov a presun z hotelového komplexu neďaleko Kyrenie cez horský hrebeň do haly Atatürk Spor Salonu v Severnej Nikózii, footballtennis, footballtennis, footballtennis, medzitým obed priamo v hale, footballtennis, footballtennis, footballtennis a vo večernej tme návrat autobusmi do hotela Acapulco na večeru v posledných minútach rozpisu pre túto ľudskú potrebu na pobreží Stredozemného mora.

 

Mladí reprezentanti Slovenska začali prvý súťažný deň majstrovstiev sveta rozcvičkou ešte za tmy pred raňajkami, pretože ich čakalo veľké športové sústo - štart v kategórii mužov. Napriek tomu, že na základe výsledkov nominačných turnajov SUN/FIFTA Open 2014 v Kecerovciach boli do národného mužstva Slovenska nominovaní kvalitní hráči v najlepších rokoch na čele s viacnásobným majstrom sveta a Európy FIFTA, EFTA aj UNIF v nohejbale*footballtennise i nohejbale*futnete Jánom Brutovským, ťarcha zodpovednosti za obhajobu pozícií najúspešnejšej krajiny v celej doterajšej histórii svetových a európskych šampionátov FIFTA zostala ležať na pleciach juniorov Slovenskej únie nohejbalu*SUN*Footballtennis Slovakia.

 

Ján Brutovský, Branislav Belko, Jakub Siladi, Jaroslav Križan a Michal Brinzik (všetci odchovanci NK DPMK Košice) na Severný Cyprus neodcestovali kvôli hrozbe trestami zo strany Slovenskej nohejbalovej asociácie (SNA), kým Marek Melíšek, Tomáš Ševčík a Andrej Levický (všetci NK Vinodol) sa na MS FIFTA 2014 nepredstavili z finančných dôvodov.